ERJ-6ENF1822V
Panasonic
Category: Resistors
RES THICK FILM 18K2 1% 0.125W 0805; Resistance:18.2kohm; Voltage Rating:150V; Resistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Power Rating:125mW; Resistance Tolerance: 1%; Product Range:ERJ6E Series; Packaging:Cut Tape ;RoHS Compliant: Yes