ERJ-8ENF2051V
Panasonic
RES THICK FILM 2K05 1% 0.25W 1206; Resistance:2.05kohm; Voltage Rating:200V; Resistor Case Style:1206 [3216 Metric]; Power Rating:250mW; Resistance Tolerance: 1%; Product Range:ERJ8E Series; Packaging:Cut Tape ;RoHS Compliant: Yes