ERJ-A1AJ270U
Panasonic
RES THICK FILM 27R 5% 1.33W 2512 WIDE; Resistance:27ohm; Voltage Rating:200V; Resistor Case Style:2512 Wide; Power Rating:1.33W; Resistance Tolerance: 5%; Product Range:ERJA1 Series; Packaging:Cut Tape ;RoHS Compliant: Yes