EST1060T151MDGA
Taiyo Yuden
Category: Inductors
INDUCTOR AEC-Q200 SEMISHLD 150UH 20%; Inductance:150µH; RMS Current (Irms):1.2A; Inductor Construction:Semishielded; Saturation Current (Isat):1.2A; Product Range:ES Series; Power Inductor Case:10.1mm x 10mm x 6mm