EST1060T331MDGA
Taiyo Yuden
Category: Inductors
INDUCTOR AEC-Q200 SEMISHLD 330UH 20%; Inductance:330µH; RMS Current (Irms):0.75A; Inductor Construction:Semishielded; Saturation Current (Isat):0.75A; Product Range:ES Series; Power Inductor Case:10.1mm x 10mm x 6mm