EST1060T680MDGA
Taiyo Yuden
Category: Inductors
INDUCTOR AEC-Q200 SEMI-SHLD 68UH 20%; Inductance:68µH; RMS Current (Irms):1.7A; Inductor Construction:Semishielded; Saturation Current (Isat):1.7A; Product Range:ES Series; Power Inductor Case:10.1mm x 10mm x 6mm