FAHSNGFFM6-15-10
TR Fastenings
Category: Fasteners and Hardware
STANDOFF HEX FEMALE NYLON 6 15MM M6; Standoff Material:Nylon 6 (Polyamide 6); Thread Size - Metric:M6; Thread Size - Imperial:-; Standoff Type:Hex Female; Body Length:15mm; Product Range:FAHS Series; Overall Length:15mm; External Width:10mm; SVHC:No SVHC (12-Jan-2017)