FC4L16R020FER
Ohmite
Category: Resistors
0.25W 0603 4-TERM 0.02 1%; Resistance:0.02ohm; Power Rating:250mW; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistance Tolerance:± 1%; Product Range:FC4L Series; Packaging:Cut Tape; Resistor Element Material:Metal Foil; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Automotive Qualification Standard:-; MSL:MSL 1 - Unlimited