FN2030B-10-06
Schaffner Ltd
Category: Filters
FILTER MEDICAL 10A CHASSIS MOUNT; Capacitance:0.47µF; Voltage Rating:250V; Current Rating:10A; Filter Type:Medical; Filter Terminals:Quick Connect; Inductance Min:8mH; Leakage Current Max:0.002µA; Product Range:-; SVHC:No SVHC (12-Jan-2017); Bleed Resistor Resistance:680kohm; External Depth:30.3mm; External Length / Height:85mm; External Width:54mm; Height:85mm; Inductance:8mH; Leakage Current:0.002µA; No. of Phases:Single; Operating Temperature Max:100°C; Operating Temperature Min:-25°C; Voltage Rating VAC:250V