FR-D740-036SC-EC
Mitsubishi
Category: Motors and Drives
Mitsubishi Inverter Drive, 3-Phase In, 0.2 → 400Hz Out 1.5 kW, 400 V ac, 3.6 A FR-D740, IP20, ModBus. Ambient Temperature: -10 → +40°C. Overall Width: 108mm. Overall Length: 128mm. Overall Depth: 135.5mm. Control Panel: Yes. Filter Included: No. MPN: FR-D740-036SC-EC