FR-E720S-015SC-EC
Mitsubishi
Category: Motors and Drives
Mitsubishi Inverter Drive, 1-Phase In, 0.2 → 400Hz Out 0.2 kW, 230 V ac, 1.5 A FR-E720S, IP20. Ambient Temperature: -10 → +50°C. Overall Width: 68mm. Overall Length: 128mm. Overall Depth: 86.5mm. Control Panel: Yes. Field Bus Communication Type: Profibus. MPN: FR-E720S-015SC-EC