FX3G-24MR-DS
Mitsubishi
Mitsubishi FX3G Series Logic Module, 12 → 24 V dc, 14 x Input, 10 x Output Without Display. Output Type: Relay. Input Type: Sink/Source. Mounting Type: DIN Rail. Display Included: No. Width: 90mm. Length: 90mm. Depth: 86mm. Dimensions: 90 x 90 x 86 mm. Termination Type: Screw. Programming Interface: Computer, HMI. Program Capacity: 32000 Steps. MPN: FX3G-24MR-DS