G7L-1A-BUB-J-CB-AC200/240
Omron
Category: Relays
RELAY SPST-NO 250VAC 30A; Contact Configuration:SPST-NO; Coil Voltage:240VAC; Contact Current:30A; Product Range:G7L Series; Relay Mounting:Panel; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage VAC:250VAC; Relay Terminals:Screw ;RoHS Compliant: Yes