GDP401SL120V
Carlo Gavazzi
Category: Relays
CONTACTOR SPST-NO 120VAC PANEL; Load Current Inductive:40A; Relay Mounting:Panel; Operating Voltage:277V; Contact Configuration:SPST-NO; No. of Poles:1 Pole; Switching Power AC3:-; Switching Current AC1:40A; Coil Voltage VDC Nom:-;RoHS Compliant: Yes