GJM1555C1H9R0FB01D
Murata Electronics (UK) Ltd.
Category: Capacitors
CAP 9PF 50V MLCC 0402; Capacitance:9pF; Voltage Rating:50V; Ceramic Capacitor Case:0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance:± 1%; Dielectric Characteristic:C0G / NP0; Product Range:GJM Series; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:125°C; Automotive Qualification Standard:-; MSL:MSL 1 - Unlimited; SVHC:No SVHC (27-Jun-2018)