GNR20DHZ
Crydom
Category: Relays
SSR DIN RAIL MOUNT 600VAC 32VDC 20A; Contact Configuration:-; Load Current:20A; Operating Voltage Max:600VAC; Relay Mounting:DIN Rail; Relay Terminals:Screw; Switching Mode:Zero Crossing; Operating Voltage Min:48VAC ;RoHS Compliant: Yes