H3DK-HBL AC/DC24-48
Omron Automation and Safety
Category: Industrial Automation and Control
TIMER POWER OFF DELAY 120S 24AC/DC; Product Range:-; Timer Functions:Off-Delay; Time Min:1s; Time Max:120s; No. of Timing Ranges:2Ranges; Timer Output:Solid State; Supply Voltage Max:48V; Current Rating Nom:5A; Connection / Termination:Screw Terminals; Adjustment Type:Screwdriver Slot; Contact Configuration:SPDT; Contact Current AC Max:5A; Contact Current DC Max:5A; Contact Voltage AC Max:250V; Contact Voltage DC Max:30V; Delay Time Range:1s to 120s; External Depth:100.2mm; External Length / Height:79mm; External Width:22.5mm; Operating Temperature Max:55°C; Operating Temperature Min:-20°C; Relay Mounting:DIN Rail; Supply Voltage Min:24V; Supply Voltage Range:24V DC to 48V DC; Timing Adjustment:Screwdriver Slot; Type:Solid State