HA72E-063R3LFTR13
BI Technologies
Category: Inductors
INDUCTOR HIGH POWER 3.3UH 20% 3MHZ; Product Range:HA72E Series; Inductance:3.3µH; RMS Current (Irms):6.6A; Saturation Current (Isat):8A; Inductor Construction:Shielded; DC Resistance Max:0.03ohm; Power Inductor Case:7.23mm x 6.8mm x 3mm; Inductance Tolerance:± 20%; Packaging:Cut Tape; SVHC:No SVHC (20-Jun-2016); No. of Pins:2Pins