HA72E-06R47LFTR13
TT electronics plc
Category: Inductors
INDUCTOR HIGH POWER 0.47UH 20% 3MHZ; Product Range:HA72E Series; Inductance:470nH; RMS Current (Irms):16.1A; Saturation Current (Isat):19A; Inductor Construction:Shielded; DC Resistance Max:4200µohm; Power Inductor Case:7.23mm x 6.8mm x 3mm; Inductance Tolerance:± 20%; Packaging:Cut Tape; SVHC:No SVHC (20-Jun-2016); No. of Pins:2Pins