HA72E-06R68LFTR13
TT electronics plc
Category: Inductors
INDUCTOR HIGH POWER 0.68UH 20% 3MHZ; Product Range:HA72E Series; Inductance:680nH; RMS Current (Irms):14.4A; Saturation Current (Isat):16.5A; Inductor Construction:Shielded; DC Resistance Max:5500µohm; Power Inductor Case:7.23mm x 6.8mm x 3mm; Inductance Tolerance:± 20%; Packaging:Cut Tape; SVHC:No SVHC (20-Jun-2016); No. of Pins:2Pins