HO 25-NP/SP33-1000
LEM
Category: Current Sensors
CURRENT SENSOR 25A 3.14VDC-3.46VDC; Sensor Output:Voltage; Supply Voltage DC Min:3.14V; Supply Voltage DC Max:3.46V; Current Measuring Range DC:-62.5A to 62.5A; Current Measuring Range AC:-62.5A to 62.5A; Response Time:3.5 s; ;RoHS Compliant: Yes