HSCSANN100PGAA5
Honeywell S&C
Category: Pressure Sensors
PRESSURE SENSOR; Operating Pressure Max:100psi; Sensor Output:Analogue; Pressure Measurement Type:Gauge; Voltage Rating:5V; Port Style:Axial; Supply Current:2mA; Product Range:HSC Series; External Depth:13.75mm RoHS Compliant: Yes