HSF-55-40-B-F
Heico Lighting
Category: Heat Sinks
HEAT SINK FAN, 0.55DEG C/W, 13.8CFM; Thermal Resistance:0.55°C/W; External Height - Metric:40.13mm; External Width - Metric:55mm; External Length - Metric:55.1mm; Flow Rate Max:13.8CFM; Noise Rating:31dBA; Heat Sink Mounting:Clip On RoHS Compliant: Yes