HTB100-TP
LEM
Category: Current Sensors
CURRENT TRANSDUCER 100A PCB; Sensor Output:Voltage; Supply Voltage DC Min:12V; Supply Voltage DC Max:15V; Current Measuring Range DC:-300A to 300A; Current Measuring Range AC:-300A to 300A; Response Time:3µs; Accuracy %:1%; Product Range:HTB Series; SVHC:No SVHC (12-Jan-2017)