ICZ0924S12
XP Power
Category: DC-DC Converters
DC-DC CONVERTER 12V 0.75A; No. of Outputs:1 Output; Output Power Max:9W; Output Voltage - Output 1:12V; Output Current - Output 1:750mA; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:-; Output Voltage - Output 3:-; Output Current - Output 3:-; Product Range:ICZ Series; Input Voltage DC Min:18V; Input Voltage DC Max:36V; DC / DC Converter Output Type:Fixed; DC / DC Converter Type:SIP; DC / DC Converter Mounting:Through Hole; Approvals & Standards:EN; Width:9.6mm; Height:11.2mm; Depth:21.8mm; SVHC:No SVHC (12-Jan-2017)