KMT40-51515
TDK Lambda
Category: Power Supplies
POWER SUPPLY AC-DC MEDICAL 3O/P 40W; No. of Outputs:3 Output; Output Power Max:40W; Output Voltage - Output 1:5V; Output Current - Output 1:5A; Output Voltage - Output 2:15V; Output Current - Output 2:500mA; Output Voltage - Output 3:-15V; Output Current - Output 3:500mA; Power Supply Output Type:Fixed; Input Voltage AC Min:90V; Input Voltage AC Max:264V; Width:63.5mm; Height:26.924mm; Depth:88.9mm; Product Range:KM Series; Applications:Industrial Medical Telecom; Approval Bodies:CE IEC UL; Approvals / Standards:IEC 60601 UL 60601; Efficiency:80%; External Depth:27mm; External Length / Height:89mm; External Width:63.5mm; Hold Up Time:18ms; Length:27mm; Line Regulation:0.5%; Load Regulation:3%; No. of Outputs:3Outputs; Operating Temperature Max:70°C; Operating Temperature Min:-25°C; Output Ripple Voltage pk-pk:50mV; Power Rating:40W; Power Supply Type:Switch Mode; Supply Voltage:264V; Supply Voltage Max:264V; Supply Voltage Min:90V; Supply Voltage Typ:110V AC 230V AC