KSTW015A0F41Z
GE Critical Power
Category: Power Supplies
DC/DC CONVERTER 49.5W 3.3V 15A; No. of Outputs:1 Output; Output Power Max:49.5W; Output Voltage - Output 1:3.3V; Output Current - Output 1:15A; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:-; Output Voltage - Output 3:-; Output Current - Output 3:-; Product Range:-; Input Voltage DC Min:36V; Input Voltage DC Max:75V; DC / DC Converter Output Type:Fixed Adjustable; DC / DC Converter Type:Sixteenth Brick DOSA; DC / DC Converter Mounting:Through Hole; Approvals & Standards:-; Width:22.9mm; Height:9.3mm; Depth:33mm