LC1D50AFE7
Schneider Electric
Category: Industrial Automation and Control
Schneider Electric Tesys D LC1D 3 Pole Contactor, 3NO, 50 A, 22 kW, 110 V ac Coil. Contact Voltage Rating: 690 V ac. Terminal Type: Everlink. Length: 122mm. Width: 55mm. Minimum Operating Temperature: -5°C. CAD Drawing: 3D CAD Model. Depth: 120mm. MPN: LC1D50AFE7