LC2D65AE7
Schneider Electric
Category: Industrial Automation and Control
Schneider Electric Tesys D LC2D 3 Pole Contactor, 3NO, 65 A, 30 kW, 48 V ac Coil. Contact Voltage Rating: 690 V ac. Terminal Type: Screw. Width: 165mm. Length: 132mm. Depth: 142mm. Minimum Operating Temperature: -5°C. Maximum Operating Temperature: +60°C. MPN: LC2D65AE7