LCDA15C-1.TCT.
Semtech Corporation
Category: TVS - Transient Voltage Suppressors
TVS DIODE ARRAY 300W 15V SOIC; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm:15V; Breakdown Voltage Min:-; Breakdown Voltage Max:16.7V; Clamping Voltage Vc Max:33V; Peak Pulse Current Ippm:5A; Diode Case Style:SOT-143; No. of Pins:4