LR2512-R05FW
Welwyn Components
Category: Resistors
CHIP RESISTOR 0R05 1% 200V 2512; Resistance:0.05ohm; Voltage Rating:200V; Resistor Case Style:2512 [6432 Metric]; Power Rating:2W; Resistance Tolerance: 1%; Product Range:LRC Series; Packaging:Cut Tape ;RoHS Compliant: Yes