LRMAM1206-R005FT5
Welwyn Components
Category: Resistors
RESISTOR METAL ALLOY CHIP R005; Resistance:0.005ohm; Power Rating:1W; Resistor Case Style:1206 [3216 Metric]; Resistance Tolerance:± 1%; Product Range:LRMA Series; Packaging:Cut Tape; Resistor Element Material:Metal Alloy; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard:AEC-Q200; SVHC:No SVHC (15-Jun-2015); MSL:MSL 1 - Unlimited; Resistor Mounting:Surface Mount Device