LY1F-DC12
Omron Automation and Safety
Category: Relays
RELAY SPDT 240VAC 30VDC 15A; Contact Configuration:SPDT; Coil Voltage:12VDC; Contact Current:15A; Product Range:LY Series; Relay Mounting:Panel; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage VAC:240VAC; Relay Terminals:Solder