LY2F-AC24
Omron Automation and Safety
Category: Relays
RELAY DPDT 120VAC 28VDC 15A; Contact Configuration:DPDT; Coil Voltage:24VAC; Contact Current:15A; Product Range:LY Series; Relay Mounting:Panel; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage VAC:120VAC; Relay Terminals:Solder