MC00625W0402134K
Multicomp
Category: Resistors
RES THICK FILM 34K 1% 0.0625W 0402; Resistance:34kohm; Product Range:MC Series; Voltage Rating:50V; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:0402 [1005 Metric]; Power Rating:62.5mW; Resistance Tolerance:± 1%; Packaging:Cut Tape; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (12-Jan-2017); External Depth:0.5mm; External Length / Height:0.35mm; External Width:1mm; No. of Pins:2Pins; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Resistor Mounting:Surface Mount Device