MC0125W12065820K
Multicomp
Category: Resistors
RES THICK FILM 820K 5% 0.125W 1206; Resistance:820kohm; Product Range:MC Series; Voltage Rating:200V; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:1206 [3216 Metric]; Power Rating:125mW; Resistance Tolerance:± 5%; Packaging:Cut Tape; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (07-Jul-2017); External Depth:0.65mm; External Length / Height:3.2mm; External Width:1.6mm; No. of Pins:2Pins; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Reel Quantity:5000; Resistor Mounting:Surface Mount Device; Tape Width:8mm; Temperature Coeff. +:200ppm/°C; Temperature Coeff. -:200ppm/°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating V DC:200V