MC01W08051100R
Multicomp
Category: Resistors
RES THICK FILM 100R 1% 0.1W 0805; Resistance:100ohm; Product Range:MC Series; Voltage Rating:150V; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Power Rating:100mW; Resistance Tolerance:± 1%; Packaging:Tape & Reel; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (12-Jan-2017); Reel Quantity:5000; Resistor Mounting:Surface Mount Device