MC01W080511M21
Multicomp
Category: Resistors
RES THICK FILM 1M21 1% 0.1W 0805; Resistance:1.21Mohm; Product Range:MC Series; Voltage Rating:150V; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Power Rating:100mW; Resistance Tolerance:± 1%; Packaging:Cut Tape; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (12-Jan-2017); Resistor Mounting:Surface Mount Device