MC0603B104M160CT
Multicomp
Category: Capacitors
CERAMIC CAPACITOR 0.1UF 16V X7R 20% 0603; Ceramic Capacitor Case:0603 [1608 Metric]; Capacitance:0.1µF; Voltage Rating:16V; Capacitance Tolerance:± 20%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:MC Series; Packaging:Cut Tape ;RoHS Compliant: Yes