MCMF006FF1002A50
Multicomp
Category: Resistors
RESISTOR METAL FILM 10KOHM 1% AXIAL; Resistance:10kohm; Voltage Rating:250V; Resistor Element Material:Metal Film; Resistor Case Style:Axial Leaded; Power Rating:600mW; Resistance Tolerance:± 1%; Product Range:MCMF Series; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (12-Jan-2017); Packaging:Cut Tape