MCPRM0AWJW82KB00
Multicomp
Category: Resistors
WIREWOUND RESISTOR 0.82 OHM 10W 5% RADIAL; Resistance:0.82ohm; Product Range:MCPR Series; Voltage Rating:-; Resistor Element Type:Wirewound; Resistor Case Style:Radial Leaded; Power Rating:10W; Resistance Tolerance:± 5% ;RoHS Compliant: Yes