MCSR04X1101FTL
Multicomp
Category: Resistors
RES CERAMIC 1K1 1% 0.0625W 0402; Resistance:1.1kohm; Product Range:MCSR 04 Series; Voltage Rating:50V; Resistor Element Material:Ceramic; Resistor Case Style:0402 [1005 Metric]; Power Rating:62.5mW; Resistance Tolerance:± 1%; Packaging:Cut Tape; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (07-Jul-2017); Resistor Mounting:Surface Mount Device