MCSR06W1R00FTL
Multicomp
Category: Resistors
RES CERAMIC 1R 1% 0.1W 0603; Resistance:1ohm; Product Range:MCSR 06 Series; Voltage Rating:75V; Resistor Element Material:Ceramic; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Power Rating:100mW; Resistance Tolerance:± 1%; Packaging:Cut Tape; Temperature Coefficient:-200ppm/°C to +400ppm/°C; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (07-Jul-2017); Resistor Mounting:Surface Mount Device