MCWF06R5360BTL
Multicomp
RES, 536R, 0.1%, 0.1W, 0603, THIN FILM; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistance:536ohm; Product Range:MCWF06R Series; Voltage Rating:75V; Resistor Element Material:Thin Film; Power Rating:100mW; Resistance Tolerance:± RoHS Compliant: Yes