MCWF08R3013BTL
Multicomp
RES, 301K, 0.1%, 0.125W, 0805, THIN FILM; Resistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Resistance:301kohm; Product Range:MCWF08R Series; Voltage Rating:150V; Resistor Element Material:Thin Film; Power Rating:125mW; Resistance Tolerance:± RoHS Compliant: Yes