MCWF08W4642BTL
Multicomp
RES, 46K4, 0.1%, 0.125W, 0805, THIN FILM; Resistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Resistance:46.4kohm; Product Range:MCWF08W Series; Voltage Rating:100V; Resistor Element Material:Thin Film; Power Rating:125mW; Resistance Tolerance:±RoHS Compliant: Yes