MCWF08W4991BTL
Multicomp
RES, 4K99, 0.1%, 0.125W, 0805, THIN FILM; Resistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Resistance:4.99kohm; Product Range:MCWF08W Series; Voltage Rating:100V; Resistor Element Material:Thin Film; Power Rating:125mW; Resistance Tolerance:±RoHS Compliant: Yes