MEF1S0303SP3C
Murata Power Solutions
Category: DC-DC Converters
DC-DC CONV ISO POL 1O/P 1W 3.3V; No. of Outputs:1 Output; Output Power Max:1W; Output Voltage - Output 1:3.3V; Output Current - Output 1:303mA; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:-; Output Voltage - Output 3:-; Output Current - Output 3:-; Product Range:MEF1 Series; Input Voltage DC Min:3.135V; Input Voltage DC Max:3.465V; DC / DC Converter Output Type:Fixed; DC / DC Converter Type:SIP; DC / DC Converter Mounting:Through Hole; Approvals & Standards:-; Width:6.15mm; Height:10.15mm; Depth:19.65mm; SVHC:No SVHC (17-Dec-2015); No. of Outputs:1Outputs