MEJ1D1203SC
Murata Power Solutions
Category: DC-DC Converters
DC-DC CONVERTER MEDICAL 2 O/P 1W; No. of Outputs:2 Output; Output Power Max:1W; Output Voltage - Output 1:3.3V; Output Current - Output 1:151mA; Output Voltage - Output 2:-3.3V; Output Current - Output 2:151mA; Output Voltage - Output 3:-; Output Current - Output 3:-; Product Range:MEJ1 Series; Input Voltage DC Min:10.8V; Input Voltage DC Max:13.2V; DC / DC Converter Output Type:Fixed; DC / DC Converter Type:SIP; DC / DC Converter Mounting:Through Hole; Approvals & Standards:UL 60601; Width:9.95mm; Height:12.65mm; Depth:19.65mm; SVHC:No SVHC (17-Dec-2015); Approval Bodies:UL 60601; Input Voltage:12V; No. of Outputs:2Outputs