MER1S1509SC
Murata Power Solutions
Category: DC-DC Converters
CONVERTER DC/DC 1W 15 TO 9V; No. of Outputs:1 Output; Output Power Max:1W; Output Voltage - Output 1:9V; Output Current - Output 1:111mA; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:-; Output Voltage - Output 3:-; Output Current - Output 3:-; Product Range:MER1 Series; Input Voltage DC Min:13.5V; Input Voltage DC Max:16.5V; DC / DC Converter Output Type:Fixed; DC / DC Converter Type:SIP; DC / DC Converter Mounting:Through Hole; Approvals & Standards:UL; Width:6.25mm; Height:10.15mm; Depth:19.65mm; SVHC:No SVHC (17-Dec-2015); Approval Bodies:UL; Efficiency:86.5%; Isolation Voltage:1kV; No. of Outputs:1Outputs; Power Rating:1W; Supply Voltage:15V